Przedstawiciel farmaceutyczny

szczepionka żółtaczka Relenza 5mg

Jedną z możliwości kariery dla absolwenta farmacji jest praca na stanowisku przedstawiciela farmaceutycznego. Wiele firm wymaga bowiem od kandydatów ukończenia kierunków farmaceutycznych. Są one bardzo przydatne w wykonywaniu codziennych obowiązków. Czym się zajmuje przedstawiciel farmaceutyczny?

Jego głównym zadaniem jest promocja oraz dystrybucja leków. W tym celu przedstawiciel kontaktuje się z lekarzami różnych specjalności oraz z pracownikami apteki. Zdobyta wiedza umożliwia mu rzeczową rozmowę oraz przedstawienie racjonalnych argumentów odnośnie nabycia proponowanych leków.

Cechy, które powinien posiadać idealny kandydat, to przede wszystkim łatwość w nawiązywaniu kontaktów, samodzielność oraz znajomość języków obcych. Ze względu na specyfikę pracy, wymagane jest również posiadanie prawa jazdy. Wielu przedstawicieli farmaceutycznych opisuje swoją pracę jako pełną wyzwań, ambitną oraz satysfakcjonującą. Zazwyczaj praca odbywa się w nienormowanych godzinach. Zawód ten zalicza się do jednych z lepiej płatnych, jednak należy pamiętać, iż często jest to praca stresująca bądź wyczerpująca.

votrient

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

farmaceuta.postep.edu.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.