Kariera w farmacji

Junior Cholinex suplement diety Vizendo 5mg

Ukończenie kierunków farmaceutycznych zazwyczaj kojarzy się z pracą w aptece, jednak nie jest to jedyna możliwość. Wielu absolwentów farmacji pracuje także w innych miejscach. Dla sporej liczby przyszłych farmaceutów, zawód ten stwarza spore możliwości rozwoju zawodowego. Nie bez znaczenia jest także czynnik zawodowy. Uważa się, iż zawód farmaceuty zalicza się do jednych z najlepiej płatnych.

Studenci wybierający się na farmację mają możliwość wyboru spośród kilku specjalizacji. Jest to m.in. analityka farmaceutyczna, analityka kliniczna czy środowiskowa, farmacja apteczno-zielarska, farmacja apteczna, farmacja kliniczna, farmacja szpitalna bądź farmakologia. W zależności od wybranej specjalizacji, kształtuje się dalsza droga zawodowa.

Farmaceuci mają bowiem możliwość pracy zarówno w ogólnodostępnych aptekach, jak i tych znajdujących się w szpitalu. Ciekawe możliwości rozwoju stwarza praca w hurtowniach farmaceutycznych. Wielu absolwentów składa swoje podania do firm farmaceutycznych, które zajmują się produkcją leków, wytwarzaniem nowych preparatów leczniczych oraz wprowadzaniem ich na rynek. Inną możliwością praca w laboratorium chemicznym czy kosmetycznym. Farmaceuci poszukiwani są także przez różne instytucje badawcze. Możliwość zatrudnienia absolwenci mają również w poszczególnych urzędach państwowych.

powikłaniem żółtaczki są zapalenie watroby i wymioty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

farmaceuta.postep.edu.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.