Jak zostać magistrem farmacji?

atriance żółtaczka

Farmacja jest obecnie jednym z najpopularniejszych kierunków studiów. O jedno miejsce na tym kierunku ubiega się kilka, a nawet kilkanaście osób. Tak duże zainteresowanie związane jest z możliwościami, jakie oferuje tytuł magistra farmacji. Należy bowiem pamiętać, że leki zawsze będą potrzebne w życiu człowieka. Częstotliwość zachorowań jest na tyle duża, że zawód farmaceuty będzie niezbędny.

Czym zajmuje się farmaceuta? W zależności od specjalizacji jest to produkcja lub sprzedaż leków. Magister farmacji niekoniecznie musi pracować w aptece. Możliwości jest znacznie więcej. Farmacja jest kierunkiem, który oferuje wiele publicznych szkół wyższych. Studenci mają możliwość podjęcia nauki w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Nauka trwa 5 lat. W toku studiów, studenci zapoznają się z takimi przedmiotami, jak anatomia i fizjologia, biochemia, patofizjologia, toksykologia, chemia leków, biofizyka, biotechnologia farmaceutyczna, farmakoterapia czy biofarmacja. Równie istotne są przedmioty z zakresu psychologii, socjologii oraz etyki.

W zawodzie farmaceuty bardzo istotna jest umiejętność logicznego myślenia oraz dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych. Ze względu na ciągły postęp w produkcji leków, ważne jest ciągłe doszkalanie się poprzez np. uczestniczenie w konferencjach. Do pozostałych cech dobrego farmaceuty, można zaliczyć np. odpowiedzialność, dokładność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych.

przedstawiono nowoczesny lek na astmę Butapirazol ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

farmaceuta.postep.edu.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.