Jak wygląda ścieżka edukacyjna farmaceuty?

Capivit Piękne Włosy Ultiva 2mg

Osoby zainteresowane tematyką zdrowia, medycyny, ziołolecznictwa czy farmacji powinny możliwie wcześnie zdecydować się na odpowiedni profil w szkole ponadgimnazjalnej. Obecnie największą popularnością cieszy się pod tym względem profil biologiczno-chemiczny, niekiedy nazywany także medycznym. Profil ten jest realizowany w liceach ogólnokształcących i powstał w zastępstwie za dawne licea medyczne.

Decydując się na studia farmaceutyczne należy pamiętać o tym, iż kluczowym elementem decydującym o przyjęciu na studia jest wynik z egzaminu maturalnego. Szczególną uwagę należy zwrócić na biologię i chemię. Chcąc dostać się na prestiżową uczelnię medyczną należy zdać oba przedmioty z bardzo dobrym wynikiem zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Czy istnieje inna ścieżka edukacji dla farmaceuty?

Coraz bardziej popularne szkoły policealne oferują dwuletnie studium farmacji, po którym absolwent uzyskuje tytuł technika farmacji. Będąc technikiem farmacji możemy bez obaw pracować w aptece i podnosić dalej w miarę możliwości kwalifikacje. Nie jest to jednak warunek konieczny. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku magistra farmacji, na którym spoczywa znacznie większa odpowiedzialność. Wyższe wykształcenie wiąże się jednak nie tylko z odpowiedzialnością, ale także bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Aerosonit